top of page

Optik Tutucular

13 kopya.png
3.png
5.png
6.png

Siyah eloksalla kaplanmış plate tutucular, ince plakaları, filtreleri, resolasyon hedefleri gibi optik bileşenleri tutmaktadır. M6 vida deliği sayesinde masaya ve post tutuculara kolayca montajı yapılabilmektedir.

Post Tutucular

Eloksal kaplamalı alüminyum post tutucuları 12 mm çapında bir açıklığa sahiptir. Montaj piminin yükseklik ayarı yapıldıktan sonra post tutucu ve montaj pimi vida ile kilitlenir. Alt kısmındaki M6 vida deliği sayesinde doğrudan optik tablaya veya optik masaya montajı yapılmaktadır.

5.png
2.png

Montaj Pimi 

Doğrudan masaya veya post tutuculara tutturulabilirler. Çeşitli boylarda üretilmektedirler. Optik elemanların masaya tutturulması ve post tutucu ile birlikte yükseklik ayarlarının yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Paslanmaz çelikten üretilmiştir.

Ayarlanabilir Optik Tutucu

10.png

Ayarlanabilir optik tutucu lazerler, mercekler ve lensler gibi farklı uzunluk ve kalınlıktaki yuvarlak nesnelerin montajına olanak sağlamaktadır. Ayarlanabilir optik tutucu Ø5-45 ve Ø12-57mm tutma çapına sahip, siyah anotlanmış (eloksallı) ve M6 bağlantıya sahip iki model olarak üretilmektedir.

 

Optik raylar ile birlikte iki farklı ayarlanabilir optik tutucu kullanılarak daha uzun yuvarlak cisimlerin montajı mümkün olabilmektedir.

9.png
11.png

Kinematik Optik Tutucu

 

3 hassas vida yardımı ile optik elemanların açısal ve doğrusal pozisyonlarının geniş bir hassaslıkta ayarlanması için tasarlanmıştır. Alt kısmında M6 vida deliği bulunmaktadır.

Bu sayede doğrudan masaya ve post tutucuya montajı yapılabilmektedir. Ürün alüminyumdan üretilmiştir ve eloksal kaplamalı bir yüzeye sahiptir.

Plate Tutucular

Post Tutucular

Plate Tutucular

Ayarlanabilir Optik Tutucular

Kinematik Optik Tutucu

Montaj Pimi

Optik Raylar

Beamsplitter Tutucu

bottom of page